schody z podstopniami lacobel podświetlane

SZKLANE PODSTOPNIE W DREWNIANYCH SCHODACH NA BETON

Jednym z najważniejszych elementów w schodach na beton są podstopnie. Wbrew pozorom pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną – są także istotną częścią schodów, która może utrudniać bądź ułatwiać utrzymanie ich w czystości. Wchodząc po stopniach (nawet takich, które są wyjątkowo głębokie) niejednokrotnie zdarzyć się może, że podstopień zostanie zabrudzony tzw. „noskiem” obuwia. Ponadto, w trakcie rutynowych porządków, t.j. odkurzanie czy mycie schodów może spowodować uszkodzenia i zabrudzenia podstopni. Warto zatem wybrać materiał, który będzie czyścił się łatwo, a przy tym nie będzie ulegał zniszczeniu.

Podstopnie ze szkła lacobel to jedne z najbardziej efektownych i praktycznych rozwiązań, a ten wpis dedykowany jest właśnie temu tworzywu.

Szkło lacobel i matelac – co to jest?

Lacobel to nic innego jak szkło float, którego „spodnia” warstwa (ta, którą mocowane jest do ściany) pokryta jest wysokiej jakości lakierem. Lakier ten może mieć efekt połyskujący, matowy, a paleta kolorystyczna w tym przypadku jest nieograniczona. Dodatkowo, zamiast lakieru w jednolitej barwie można zastosować dowolne grafiki, które zostaną wydrukowane na szkle. Tego typu motywy często są stosowane w kuchniach pomiędzy blatem a szafkami.

Matelac, o którym słyszy się dużo rzadziej, to dokładnie ten sam materiał, co lacobel, z tym, że jego powierzchnia zewnętrzna jest trawiona kwasem, by uzyskać efekt zmatowienia. Takie panele szklane wydają się bardziej delikatne dzięki satynowemu wykończeniu.

Oprócz oczywistej różnicy w estetyce podstopni szklanych lacobel i matelac, będą one inaczej odbijały światło. Lacobel optycznie zwiększy przestrzeń, dając odbicie lustrzane, a matelac pozostanie matowy, minimalnie odbijając bezpośrednio skierowane na niego światło. Wszystko zatem zależy od oczekiwanego efektu i gustu.

kolorowe szkło lacobel

Szklane podstopnie

Podstopnice ze szkła są bardzo praktycznym wyborem, gdyż ich czyszczenie nie sprawia trudności, a przy okazji odkurzania i mycia stopni drewnianych, nie ma obaw o dodatkowe zabrudzenia, które zdarzają się np. na ścianach niezabezpieczonych listwami.

Lacobel i matelac to lubiane przez projektantów wnętrz materiały wykończeniowe dzięki ich walorom estetycznym. Gra światła i cieni może zostać tutaj w pełni wykorzystana, a w finezyjnych wnętrzach duże pole do popisu daje możliwość wykończenia wewnętrznej warstwy szkła kolorowym lakierem czy grafiką.

Zastosowanie do schodów z podstopniami z lacobel lub matelac pasków LED-owych ukrytych pod stopniami wprowadzi oryginalny efekt oświetleniowy i stworzy zachwycającą aurę na klatce schodowej.

schody drewniane z podstopniami szklanymi

Jak Wam podobają się szklane podstopnie? A może macie jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy: www.roble.eu/kontakt.

Dodaj komentarz